Jméno Gordy
Plemeno fríský kůň
Pohlaví hřebec
Datum narození 15. 05. 2018
Matka Oukje P. Stb. Ster
Otec Jurre O.
Ocenění x
Uchovněn/a x
Majitel/ka Denisa Koudelová
O koni Gordymu jsou už 2 roky. Je to nádherný fríský hřebec. Zvídavé hodné zvíře a velmi dobře se učí. Zatím chodí jen na procházky nebo na lehkou práci ze země na jízdárně a už se pomalu těší na novou kruhovku. Pozornost člověka vítá, ale zatím ještě stále tráví hodně času ve výběhu s kamarády. Obsedat se bude až nám vyspěje a záda budou pevná a připravená. V roce 2021 zahájena příprava na obsedání.
Jméno Myra
Plemeno fríský kůň
Pohlaví klisna
Datum narození 23. 03. 2004
Matka Hanneke G.
Otec Tsjerk 328 Stb Preferent
Ocenění 3e prémie z roku 2007
Uchovněn/a FPS register Stamboek v roce 2007
Majitel/ka Iveta Švecová
O koni Jedinečná, typická fríská klisna. Velmi spolehlivá v boxe. Miluje veškerou péči, kterou jí člověk věnuje, hlavně luxování. Je nadprůměrně ohřívená, což vyžaduje poctivé rozčesávání a kondicionérování. Pod sedlem je trochu tlačivější, ale jen na jízdárně. V terénu nebo na louce šlape jak hodinky. Nejvíce jí baví práce ze země. V zápřahu chodila, ale jen v sólu. Ve výběhu je velmi dominantní. Miluje hudbu a velmi dobře se chytá do rytmu, proto si s ní může člověk i "zatančit". Vyučuje nováčky a hlavně děti, ty doslova miluje. V září 2015 změnila majitele a je tedy soukromým koněm u nás pouze ustájeným.
Jméno Oukje P.
Plemeno fríský kůň
Pohlaví klisna
Datum narození 31. 05. 2004
Matka Wieke van Elsloo Stb.
Otec Jelke 367 Stb.
Ocenění 2e prémie Ster z roku 2007
Uchovněn/a FPS register Stamboek Ster v roce 2007
Majitel/ka Zdeněk Kutal
O koni Sportovní typ fríského koně. Velmi spolehlivá v boxe. Není až takový nadšenec péče, ale luxování miluje. Stejně jako Myra, má na klisnu dlouhou hřívu. Pod sedlem v terénu i na jízdárně pracuje poctivě. Je to prostě drezurní kůň. V zápřahu chodila sólo i v páře. Práce ze země provede, ale je vidět, že jí to tak nebaví. Je trošku složitější povaha, člověk ji musí dobře poznat, aby s ní byl v pohodě. Vozí začátečníky, ale hlavně pokročilé. V roce 2018 nám dala své první hříbě, hřebečka Gordyho. Následkem zranění byla uvedena do "invalidního důchodu" a od roku 2021 se nám tu vklidu popásá a užívá si zaslouženého klidu.
Jméno Šmudla
Plemeno pony
Pohlaví valach
Datum narození 03. 06. 2007
Matka 43/950 Sendy
Otec neuveden
Ocenění x
Uchovněn/a x
Majitel/ka Denisa Koudelová
O koni Tak to je pravý maskot naší stáje. Pobaví vás, i když byste se měli spíše na něj zlobit. V boxe je spolehlivý. Ve volnosti skáče na svou výšku výborně. Ve výběhu je svým pánem a rozhodně si nenechá svoji pozici od nikoho vzít. Z očí mu sršejí lumpačinky, ale když není obecenstvo, brzy toho nechá. V roce 2012 byl vykastrován a žije svým spokojeným životem s kobylkami. Miluje děti a rád si hraje.

Kde nás ještě můžete najít?

Nejnovější články

Reklamní oznámení

Kde nás najdete?Jezdecká stáj Sion
Chlístovice 32
Kutná Hora
284 01