Jméno Gordy
Plemeno fríský kůň
Pohlaví hřebec
Datum narození 15. 05. 2018
Matka Oukje P. Stb. Ster
Otec Jurre O.
Ocenění x
Uchovněn/a x
Majitel/ka Denisa Koudelová
O koni Je to nádherný fríský hřebec. Zvídavé hodné zvíře a velmi dobře se učí. Zatím je ve fázi výcviku, obsednut na jaře v roce 2022. Velmi fotogenický jedinec. Bohužel umí být i pěkně paličatý a vzteklý, když po něm budete něco chtít a on zrovna nemá náladu to dělat. Také během půl roku přišel o své 2 věrné parťáky v ohradě a stal se tím více závislý na konktaktu s lidmi. Je to taková naše malá velká radost.
Jméno Myra
Plemeno fríský kůň
Pohlaví klisna
Datum narození 23. 03. 2004
Matka Hanneke G.
Otec Tsjerk 328 Stb Preferent
Ocenění 3e prémie z roku 2007
Uchovněn/a FPS register Stamboek v roce 2007
Majitel/ka Iveta Švecová
O koni Jedinečná, typická fríská klisna. Velmi spolehlivá v boxe. Miluje veškerou péči, kterou jí člověk věnuje, hlavně luxování. Je nadprůměrně ohřívená, což vyžaduje poctivé rozčesávání a kondicionérování. Pod sedlem je trochu tlačivější, ale jen na jízdárně. V terénu nebo na louce šlape jak hodinky. Nejvíce jí baví práce ze země. V zápřahu chodila, ale jen v sólu. Ve výběhu je velmi dominantní. Miluje hudbu a velmi dobře se chytá do rytmu, proto si s ní může člověk i "zatančit". Vyučuje nováčky a hlavně děti, ty doslova miluje. V září 2015 změnila majitele a je tedy soukromým koněm u nás pouze ustájeným.
Jméno Oukje P.
Plemeno fríský kůň
Pohlaví klisna
Datum narození 31. 05. 2004
Matka Wieke van Elsloo Stb.
Otec Jelke 367 Stb.
Ocenění 2e prémie Ster z roku 2007
Uchovněn/a FPS register Stamboek Ster v roce 2007
Majitel/ka Zdeněk Kutal
O koni Sportovní typ fríského koně. Velmi spolehlivá v boxe. Není až takový nadšenec péče, ale luxování miluje. Stejně jako Myra, má na klisnu dlouhou hřívu. Pod sedlem v terénu i na jízdárně pracuje poctivě. Je to prostě drezurní kůň. V zápřahu chodila sólo i v páře. Práce ze země provede, ale je vidět, že jí to tak nebaví. Je trošku složitější povaha, člověk ji musí dobře poznat, aby s ní byl v pohodě. Vozí začátečníky, ale hlavně pokročilé. V roce 2018 nám dala své první hříbě, hřebečka Gordyho. Následkem zranění byla uvedena do "invalidního důchodu" a od roku 2021 se nám tu vklidu popásá a užívá si zaslouženého klidu.

Kde nás ještě můžete najít?

Reklamní oznámení

Kde nás najdete?Jezdecká stáj Sion
Chlístovice 32
Kutná Hora
284 01